Organizace setkání absolventských center

Skupina Univerzitních absolventských center ČR byla založena Absolventským centrem VŠE v
listopadu 2021 s myšlenkou vzájemného sdílení know-how, inspirace a vytvoření prostoru k diskuzi mezi jednotlivými univerzitami po celé České republice.

První setkání proběhlo ve virtuální podobě dne 21. 11. 2021, kde Absolventské centrum VŠE představilo ostatním zástupcům absolventských center a dalších oddělení zabývající se práci s absolventy myšlenku společného setkávání. Zároveň byla nastavena forma dalších schůzek a došlo k představení všech zúčastněných, mezi které se řadí následující univerzit: UHK, MUNI, VUT, UTB, ZČU, UPOL, OU, SU, ČVUT, ČZU, VŠB-TUO a VŠO. Zástupci Univerzitních absolventských center se od té doby i nadále pravidelně setkávají v online prostředí a probírají aktuální témata z oblasti práce s absolventy.

Dne 13. září 2023 uspořádalo Absolventské centrum VŠE na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze Konferenci Univerzitních absolventských center ČR a SR, kde měli účastníci možnost potkat se osobně s kolegy z ostatních univerzit. Hlavním cílem bylo prohloubení přátelských vztahů a navázání kontaktů napříč Absolventskými centry v České a Slovenské republice. V rámci programu proběhlo několik přednášek profesionálů z praxe, interaktivní workshop s odbornicí na práci s absolventy Marií L. Gallo i společný oběd v prostorech Akademického klubu VŠE.

Dne 20. září 2024 se na Vysoké škole ekonomické v Praze bude konat druhý ročník Konference Univerzitních absolventských center ČR a SR. Celodenní konference bude obsahovat několik bloků přednášek se zajímavými hosty, včetně workshopu s networkingem a společného obědu. Bližší informace o programu budou zveřejněny již brzy.

Články z předchozích setkání