Absolventská středa: Vítejte v metaverse. Naší nejen ekonomické budoucnosti /12. 10./

Zveme vás 12. října od 18:00 na hybridní přednášku (online/osobní účast*) v rámci projektu Absolventské středy na téma „Vítejte v metaverse. Naší nejen ekonomické budoucnosti“, kterou povede Vítězslav Klement**, absolvent Národohospodářské fakulty. Pro Národohospodářskou fakultu bude Vítězslav Klement přednášet již podruhé. Na základě vysokého zájmu o jeho první přednášku v lednu 2021 na téma „Sociální sítě & koronavirus. Trendy komunikace pro rok 2021 z pohledu firem“ jsme se jej rozhodli pozvat znovu.

Absolventské středy se zúčastní i zástupci z vedení fakult. Po akci se uskuteční neformální setkání s drobným rautem.

Kdy: středa 12. října 2022, od 18:00 hod
Kde: osobně v RB 211 na VŠE / ONLINE v MS Teams
Nutná bezplatná registrace předem zde

Zaměření přednášky: Virtuální realita se stává stále více součástí našich životů, zástupci generace Z v ní tráví podle některých údajů až hodiny denně. V souvislosti s virtuální realitou se loni na podzim rozšířil fenomén s názvem metaverse. Tedy svět ve virtuální realitě, který převyšuje náš svět reálný a ve kterém se mohou lidé potkávat, trávit čas a nakupovat. To vše v pro ně ideálním světě podle jejich představ. Metaverse je spojen s nástupem webu 3.0, digitálním vlastnictvím a NFTs, tedy digitálními tokeny. A brzy se v něm má utratit miliarda dolarů. Přednáška by se zaměřila na to, co to právě ten metaverse je a co znamená, jaké jsou v něm aktuálně možnosti využití pro uživatele a jaké světové brandy už jsou v metaverse aktivní. Samozřejmě bychom se podívali také na finanční a ekonomický aspekt metaverse, včetně digitalizace ekonomiky, virtuální ekonomiky a kryptoměn. Včetně toho, co z pohledu hospodářství tato „digitalizace ekonomiky“ přináší a co nám naopak bere. Zaměříme se také na budoucí využití virtuální reality a s tím spojená reálná rizika a negativní dopady například také v oblast vzdělávání. Stejně tak bychom se během přednášky dotkli možné budoucnosti a dalšího vývoje těchto světů. V metaverse se stejně všichni jednou potkáme, tak si o něm pojďme něco říct.

Více o projektu Absolventské středy

Těšíme se na setkání!

 

** Medailonek Vítězslav Klement

Ing. Vítězslav Klement se od absolutoria na NF VŠE věnoval online marketingu, tvorbě obsahu a sociálních sítí, a to na mezinárodní úrovni. Od roku 2013 prošel několika pozicemi v největší světové mediální agentuře GroupM. Vedl celý tým specialistů pečujících (nejen) o sociální sítě globálních klientů a zpracovával komunikační strategie pro značky jako jsou ŠKODA Auto, Red Bull, L’Oréal nebo Unilever. Zároveň pravidelně přednáší na VŠE a na Hospodářské komoře.

* Na základě režimových covid opatření ve vnitřních prostorách VŠE.