Absolventská středa: Strategie úspěchu nejen v podnikání (shrnutí)

Ve středu 21. září se uskutečnila první přednáška zimního semestru 2022 v rámci projektu Absolventské středy organizovaná Absolventským centrem VŠE ve spolupráci s Fakultou podnikohospodářskou. Poutavou prezentaci na téma „Strategie úspěchu nejen v podnikání“ představila posluchačům Ing. Simona Kijonková, zakladatelka úspěšné společnosti Zásilkovna

Paní Kijonková je považována za první dámu e-commerce v  České republice, která od roku 2010 vede mezinárodní logistickou firmu s obratem 2,5 miliardy korun. Aktuálně stojí v čele holdingu Packeta, což je 14 firem, kam spadá i česká Zásilkovna, a řídí více než 1 500 zaměstnanců. Za svou činnost získala řadu ocenění. Stala se EY Podnikatelem roku 2017 hl. m. Prahy, zvítězila v žebříčku TOP Podnikatelka roku 2018 vydavatelství Economia, za rok 2020 se umístila na druhé příčce. Již řadu let se pohybuje na předních místech žebříčku nejvlivnějších žen Forbes. 

V rámci přednášky paní Kijonková představila posluchačům svůj „recept“ na to, jak být úspěšný v pracovním i osobním životě, realizovat velké projekty a nápady, prožít výjimečný život naplno s velkým dopadem na své okolí, a přitom si zachovat duševní klid, nacházet čas na záliby a nevyhořet. Vysoká účast byla způsobena poutavým tématem ohledně vedení úspěšného businessu a životním příběhem jedné z nejvlivnějších podnikatelek v České republice. Přednášky se osobně zúčastnilo přes 160 lidí a více než 130 lidí bylo připojeno online, což vykazuje opravdu hojnou účast.  

Po skončení prezentace následovala dlouhá živá diskuze, kdy posluchači pokládali paní Kijonkové mnohé dotazy, na které se zájmem a ochotou odpovídala. Na závěr se účastníci měli možnost přesunout do atria Rajské budovy, kde už na ně čekal raut s občerstvením a mohli tak v klidu probrat dojmy z přednášky a navázat networking. 

Více o projektu Absolventské středy se dozvíte na webových stránkách Absolventského centra VŠE, které pořádá přednášky tohoto typu pro absolventy i jejich doprovod po celý školní rok. Účast je zdarma, jedinou podmínkou je registrace v Absolventském portálu, které poskytuje absolventům i mnoho dalších výhod.