Absolventská středa: Problémy pohodlného bezčasí /24. dubna/

Zveme vás na přednášku ze série Absolventských střed na téma „Problémy pohodlného bezčasí„, která vznikla ve spolupráci Absolventského centra VŠE a Fakulty financí a účetnictví. Přednáškou vás provede JUDr. PhDr. Karel Šimka, Ph.D., LL.M. Zúčastnit se můžete prezenčně na VŠE nebo připojením se na MS Teams.

Kdy: 24. dubna 2024, od 18:00 hod
Kde: osobně v RB 211 na VŠE / online v MS Teams
Nutná bezplatná registrace předem zde

 

 

Zaměření přednášky:

  • Již vcelku dlouho Evropa a Západ obecněji žijí v poklidných časech bez válek, které by zasahovaly přímo jejich území. Ekonomika sice nijak závratně neroste, ale i přes různé krize (finanční krize 2008, pandemie, regionální konflikty na místech pro Západ důležitých, klimatické otázky) poskytují státy Západu svým občanům velmi solidní životní úroveň, bezpečí a obecně životní komfort.
  • Pod povrchem klidné nehybnosti se však možná rodí kontury nového světa, který nejspíš bude méně západní, méně komfortní, více konfliktní a s větší mírou nejistot, než na jakou jsme si za poslední desítky let zvykli.
  • Jak jsou na budoucnost připraveny politické, právní a administrativní struktury Západu a jsou hodnoty, na nichž jsou založeny, udržitelné?

Více o projektu Absolventské středy.

Těšíme se na setkání.