Absolventská středa: AI – Nejen technologie, ale revoluce ve způsobu, jakým žijeme a pracujeme /28. února/

Zveme vás na přednášku ze série Absolventských střed na téma „AI: Nejen technologie, ale revoluce ve způsobu, jakým žijeme a pracujeme„, kterou vás provede absolvent Fakulty managementu Ing. Zdeněk Valut. Zúčastnit se můžete prezenčně na VŠE nebo online na MS Teams.

Kdy: 28. února 2024, od 18:00 hod
Kde: osobně v RB 211 na VŠE / online v MS Teams
Nutná bezplatná registrace předem zde

Zaměření přednášky: Umělá inteligence není pouze o technologii. AI formuje naši současnost, ale také definuje budoucnost mnoha odvětví. Od jazykových modelů, přes revoluční difúzní modely pro tvorbu grafiky a videa, až po inovace v oblasti zpracování hlasu a tvorby virtuálních asistentů. Demokratizace těchto nástrojů umožnila přístup široké veřejnosti a mnoho menších společností je na cestě k technologické paritě s giganty, kteří do nedávna určovali směr technologických inovací. Na úrovni jednotlivce pak nevyhnutelně dochází ke změně stylu práce a stírají se bariéry mezi odvětvími. Ač je AI založená na nejnovější technologii, její osvojení a integrace často není tolik o IT, ale o řízení změny a změně myšlení. To vše přináší nečekané výzvy např. na poli práva a etiky, ale i příležitosti. Přijďte si poslechnout, jak může AI obohatit váš profesní, studentský i osobní život.

Více o projektu Absolventské středy.

Těšíme se na setkání.