6. listopadu 2019 Absolventská středa: Kryptoměny pro každého

Zveme vás 6. listopadu od 18:00 na přednášku v rámci projektu Absolventské středy na téma „Kryptoměny pro každého“,
kterou představí Ing. Ondřej Klofáč*, absolvent Fakulty mezinárodních vztahů a CEO společnosti Czech Crypto Company, společně s kolegou Ing. Mgr. Pavlem Pulkrábem**.


Kdy
: středa 6. listopadu 2019, od 18:00
Kde: v Rajské budově v aule RB 211 na VŠE na Žižkově
Bezplatná registracezde

 

Anotace přednášky:

  • Přednáška je pro všechny, kteří chtějí skutečně něco vědět o fenoménu, o kterém většina lidí jen slyšela. Pochopíte princip fungování bitcoinu a ostatních kryptoměn. Pan Klofáč vám vysvětlí základní pojmy, bez kterých se v tomto světě neobejdete.
  • Budete-li chtít, během přednášky si založíte svou první kryptopeněženku a zaregistrujete se na kryptoburze.
  • Zjistíte, čím se liší Bitcoin od ostatních kryptoměn.
  • Pan Klofáč vám vysvětlí, jak fungují hackeři, jak se chránit před krádeží. Jaké jsou možnosti pro uchovávání kryptoměn, jak se liší svou praktičností, náklady, zabezpečením…
  • Nepotřebujete dopředu žádné znalosti o kryptoměnách.
  • Pokud chcete přednášku využít na maximum, přineste si vlastní laptop, avšak není to podmínkou. Předem se můžete podívat na: www.ccco.cz. Mimo jiné zde najdete praktický Slovníček kryptoměnových pojmů.
*Ing. Ondřej Klofáč

Vystudoval VŠE a poté se věnoval 15 let poradenství. Pracoval pro přední světové poradenské firmy – Coopers&Lybrand, Urbach Hacker Young International, Price Waterhouse a PricewaterhouseCoopers. Jeho specializací v posledních 6 letech byly nákupy a prodeje podniků. Poté vymyslel a na zelené louce vybudoval společnost AutoLocator, která byla průkopníkem GPS a GSM technologií pro použití v automobilech. Po 8 letech firmu prodal a další 2 roky ji řídil pro nového majitele. Rozjel projekt psychologických testů na internetu www.testytesty.cz. V současné době pracuje s kryptoměnami a připravuje další internetové projekty. Také pomáhá začínajícím firmám, naposledy mentoroval nadějný start-up Almari AR v oblasti rozšířené reality, který následně vyhrál v soutěži 100-Day Challenge Impact HUBu.

 

 

** Ing. Mgr. Pavel Pulkráb

Zkušený manager, který prošel snad veškeré možnosti kariéry. V 90 letech spoluvybudoval společnost, kterou nakonec prodal. Pracoval v nejvyšších manažerských pozicích jako například:
Finanční ředitel pro ČR spol. Mobil (americká ropná společnost).
Ředitel Divize Správa majetku T-Mobile ČR. Projektový manager výstavby a uvedení do provozu budovy T-Mobile v Praze na Roztylech v hodnotě 2 miliard korun.
Člen představenstva a ředitel Divize správa majetku České pošty.
Předseda představenstva a GŘ družstevní záložny ANO (v současnosti NEY).
V posledním roce buduje společně s kolegou Ondřejem Klofáčem start-up, který se zabývá poradenstvím v oblasti individuálního investování do kryptoměn. Zároveň je mentorem projektů v ImpactHUBu.

 

Více o projektu Absolventské středy zde.
Těšíme se na setkání