27. května 2020 Absolventská středa: Aktuální opatření v oblasti daní v souvislosti s covid-19

Zveme vás ve středu 27. května na online přednášku v rámci projektu Absolventské středy na téma „Aktuální opatření v oblasti daní v souvislosti s covid-19“, kterou představí Ing. Jan Molín, Ph.D.*, absolvent VŠE, předseda etické komise Komory certifikovaných účetních a komisař Komory daňových poradců ČR.

Kdy: středa 27. května 2020, od 18:00
Kde: online zde
Bezplatná registracezde
Návod pro připojení: zde

Obsahem přednášky bude stručné představení jednotlivých opatření zejména v oblasti daní, která souvisejí se šířením nového typu koronaviru, tedy například:

– plošné prominutí některých sankcí (například za pozdní podání přiznání k daním z příjmů),
– opatření v oblasti DPH,
– opatření v oblasti daně z nabytí nemovitých věcí,
– pozastavení EET,
– kompenzační bonus pro podnikatele.

Více o projektu Absolventské středy zde.

 

* Ing. Jan Molín, Ph.D. absolvent VŠE, působí na Katedře finančního účetnictví a auditingu FFÚ devátým rokem. Od roku 2014 je zástupcem vedoucího katedry a zasedá také v Akademickém senátu FFÚ. Na VŠE vyučuje např. Účetnictví I, Accountant in Business, Účetnictví a daně individuálního podnikatele. Je spoluautorem publikace Vnější a vnitřní kontrola z pohledu managementu a Protiprávní jednání z pohledu profesní odpovědnosti auditorů, daňových poradců a účetních. Za obě publikace získal ocenění fakulty. Spolupracuje s praxí, je daňovým poradcem a angažuje se v činnosti a řízení profesních organizacích. Je například předsedou etické komise Komory certifikovaných účetních či zkušebním komisařem Komory daňových poradců ČR.