24. dubna 2019 Absolventská středa: „10 let po světové ekonomické krizi“

Další přednáška v rámci projektu Absolventské středy se bude konat 24. dubna od 18:00 hod. v prostorách Rajské budovy VŠE – učebna RB 211. Přednášku na téma “10 let po světové ekonomické krizi” představí Štěpán Křeček, absolvent VŠE.

10 let po světové ekonomické krizi
V září loňského roku uplynulo deset let od počátku „Globální finanční krize“, za jejíž počátek je někdy považován bankrot investiční banky Lehman Brothers, ke kterému došlo v září roku 2008. Na tuto krizi centrální banky reagovaly bezprecedentním uvolněním měnové politiky vedoucím k tomu, že jsme v minulých letech byli svědky záporných úrokových sazeb na některých hlavních světových měnách.

 

Štěpán Křeček
V současnosti působí na pozici hlavního ekonoma ve společnosti BH Securities a.s., kde zodpovídá za tvorbu makroekonomických a tržních analýz. Rovněž se věnuje komunikaci s veřejností a médii.
Jako host televizních a rozhlasových pořadů se často vyjadřuje k aktuálnímu ekonomickému dění. V současné době patří mezi nejcitovanější české ekonomy.
Vystudoval Národohospodářskou fakultu Vysoké školy ekonomické v Praze, kde dále pokračuje ve studiu doktorského programu a vyučuje několik předmětů. Po odborné stránce se zaměřuje na analýzu české ekonomiky, sociální systémy a veřejné rozpočty. Na tato témata napsal řadu odborných prací.
Profil na LinkedInu zde.

 

Více o projektu Absolventské středy zde.

Na akci je třeba se dopředu bezplatně registrovat zde.

Těšíme se na setkání