Konference Univerzitních absolventských center ČR a SR 2024

Dne 20. září 2024 se na VŠE v Praze uskutečnila Konference Univerzitních absolventských center ČR a SR, kterou pořádalo Absolventské centrum VŠE. Od založení skupiny Univerzitních absolventských center se jedná o třetí prezenční setkání. Hlavním cílem bylo prohloubení a navázání přátelských vztahů a kontaktů napříč Absolventskými centry po celé České republice i Slovensku. Konference přinesla příležitost ke sdílení zkušeností, vzájemné inspiraci a společnému prozkoumání možných směrů profesionálního rozvoje absolventů vysokých škol.

Bohatý program nabízel přednášky profesionálů z praxe, interaktivní workshop i společnou diskusi a prostor na dotazy. Konference byla rozdělena do pěti tematických bloků. Prvním z nich byla Současná vize Ministerstva školství v oblasti práce s absolventy, kterou představili Mgr. Samuel Jezný a Mgr. et Mgr. Gabriela Uchytilová z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Následovala prezentace s názvem Společný příběh pokračuje – absolventi na Karlovce i ve světě, kterou vedly Mgr. et Mgr. Kateřina Doležalová a Mgr. Petra Kučerová Konupková. Třetí blok, zaměřený na Event management v rámci absolventské agendy, odpřednášeli Bc. Pavel Kolesár, Ing. Tereza Jiříková a Matěj Hromádka z Eventového a Absolventského centra VŠE. Po společném obědě proběhl čtvrtý blok a přednášela v něm Csilla Pataky, vedoucí oddělení pro vztahy s absolventy a rozvoj na Eötvös Loránd University v Budapešti, na téma Overview of Alumni Activities & Endeavours at Eötvös Loránd University. Posledním blokem konference byl interaktivní workshop. Účastníci diskutovali o různých strategiích pro zapojení absolventů, od sledování a udržování kontaktů až po efektivní využívání digitálních nástrojů, jako jsou sociální sítě či emailové kampaně. Zabývali se také organizací akcí pro absolventy, včetně setkání, workshopů a mentoringu, a probírali, jaké metody přinášejí nejlepší odezvu. Zvláštní důraz byl kladen na zpětnou vazbu od absolventů a její roli při zlepšování služeb Alumni centra. Tento blok poskytl cenné praktické poznatky pro všechny účastníky, kteří se tak mohli od ostatních inspirovat.

Zástupci Univerzitních absolventských center se budou nadále pravidelně setkávat ve virtuálním prostředí, a to i se členy ze Slovenska. Jsme rádi, že se nám daří skupinu neustále rozšiřovat a věříme, že i příští setkání přinesou členům skupiny inspiraci a zajímavé informace.